• Dizaino ir programavimo pamokos

 •  
  Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  Lietuvių siūlomas naujas „Wikipedia“ dizainas patiko pasauli

  Member


  ***
  59

  0
  Post: #1
  RE: Lietuvių siūlomas naujas „Wikipedia“ dizainas patiko pasauli
  [Image: dfd7002a3cd9ee38de0c557c65ae5c75209.jpg]

  Praėjusią savaitę lietuviška kūrybinė agentūra „New!“ sukūrė alternatyvų „Wikipedia“ dizainą ir pristatė jį svetainėje http://wikipediaredefined.com. Naujiena apie tai agentūra pasidalijo su dizaino bei technologijų portalais užsienyje.

  Praėjus kelioms valandoms ėmė strigti „New!“ puslapis, per dvi paras jame apsilankė beveik 21 tūkst. žmonių, o projekto tinklalapyje – ir neįtikėtini 198 tūkst. svečių, mikrotinklaraštyje „Twitter“ projektas minimas virš 4 tūkst. kartų. Be to, per parą agentūra gavo 162, o per savaitę – virš 550 laiškų su atsiliepimais iš viso pasaulio.

  Tarp įdomiausių – neoficialus Vokietijos „Wikipedia“ atstovo raginimas tęsti projektą ir „Spiegel“ žurnalisto, rengiančio apie tai straipsnį, užklausa. Taip pat sąskaitoje: 95 proc. internetinių duok penkis, siūlymas dizainą sukurti Prancūzijos biologinės įvairovės paramos fondui bei žymaus britų meno centro kvietimas dalyvauti puslapio kūrimo konkurse. Apie bendrus projektus ėmė klausinėti indai, amerikiečiai ir brazilai.

  Noro subalansuoti „Wikipedia“ išvaizdą ir funkcijas įkvėptas projektas išjudino tiek programišių bendruomenę, tiek tarptautinius blogus. Pirmieji apie „Wikipedia Redefined“ ėmė aktyviai diskutuoti (nėra ko slėpti - ir piktintis), antrieji – rašyti recenzijas. Beje, teigiamas.

  „Wikipedia Redefined“ dizaino ir programavimo darbai truko tris mėnesius, o projekto tikslai buvo ir tebėra du. Pirma, pradėti diskusiją, ar vieną lankomiausių pasaulio tinklalapių galima perdaryti taip, kad jis būtų grafiškai patrauklesnis ir patogesnis. Be to, išbandyti, ar būnant Lietuvoje galima sukurti pasaulinio lygio produktą. Toliau planuose - „Wikipedia Redefined“ versija, kurią galima naudoti vietoje tradicinės „Wikipedijos“.

  Tinklalapio http://www.wikipediaredefined.com lankytojai taip pat gali siūlyti, kokių interneto svetainių dizainą jie norėtų pakeisti.

  Šaltinis:
  [url]http://mokslas.delfi.lt/science/lietuviu-siulomas-naujas-wikipedia-dizainas-patiko-pasauliui.d?id=59317619#ixzz23nXLbwOD
  [/url]

  [Image: cf1a5f4446b515145e703873ee7d18b2772.png]
  2012-08-17 12:29
  Find Quote

  Senior Member


  ****
  291

  0
  Post: #2
   
  Na bet dizainas solidesnis ir manau būtu patogiau lankytis Smile
  2012-08-17 13:01
  Find Quote  About DESCO

  Mes esame ne komercinis projektas, norime, jog Lietuvos jaunimas vis sparčiau brautųsi į technologijų amžių. Negalima sėdėti vietoje, reikia kažką veikt, todėl mūsų projektas tam puikiai tinka. Galima pas mus išmokt kažko naujo, taip pat nepamirškite, kad ir jūs galite mokyti kitus! Žinių dalinimasis geriną lietuvių mentalitetą, todėl nesmerk kito, o pamokyk!